تهدید ایمنی بیمار – استفاده مجدد از سرنگ

بیماران باید از یک تهدید بسیار جدی برای سلامتی خود آگاه باشند! استفاده مجدد از سوزن یا سرنگ، و استفاده نادرست از ویال های دارو.

ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی مانند پزشکان، پرستاران و هرکسی که تزریق می کند، هرگز نباید از یک سوزن یا سرنگ  مجدداً از یک بیمار به بیمار دیگر یا برای خارج کردن دارو از ویال استفاده مجدد کنند.

بیشتر بخوانید: خرید گان جراح

هر دو سوزن و سرنگ باید پس از استفاده دور ریخته شوند. تعویض سوزن و استفاده مجدد از سرنگ بی خطر نیست این عمل می تواند باعث انتقال بیماری شود.

ویال یکبار مصرف یک بطری داروی مایع است که از طریق سوزن و سرنگ به بیمار داده می شود. ویال های یکبار مصرف فقط حاوی یک دوز دارو هستند و باید فقط یک بار برای یک بیمار با استفاده از سوزن تمیز و سرنگ تمیز استفاده شود.

بیشتر بخوانید: قیمت لباس ام ار ای

ویال چند دوز یک بطری داروی مایع است که حاوی بیش از یک دوز دارو است و اغلب توسط بیماران دیابتی یا برای واکسیناسیون استفاده می شود.

 

 

 یک سوزن جدید و تمیز و یک سرنگ تمیز همیشه باید برای دسترسی به دارو در یک ویال چند دوز استفاده شود. استفاده مجدد از سوزن‌ها یا سرنگ‌ها برای دسترسی به دارو می‌تواند منجر به آلوده شدن دارو به میکروب‌هایی شود که با استفاده مجدد از دارو به دیگران سرایت می‌کنند.

بیشتر بخوانید: فروش روتختی بیمارستانی

ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی باید همیشه از  روش های تزریق ایمن  تحت  اقدامات احتیاطی استاندارد  برای جلوگیری از انتقال بیماری از سوزن، سرنگ یا ویال های چند دوز پیروی کنند.

استفاده مجدد از سوزن یا سرنگ، بیماران را در خطر ابتلا به  هپاتیت C ،  هپاتیت B و احتمالا  HIV قرار می دهد . هنگامی که مشخص شد که استفاده مجدد از یک سوزن یا سرنگ رخ داده است، باید به همه بیمارانی که ممکن است تحت تأثیر قرار گرفته اند اطلاع داده شود و برای انجام آزمایش مطلع شوند.